Profil uživatele indie Zpět na FrajerX
Indie 2007
Zde můžeme všichni zapisovat poznámky, nápady, ... k plánované akci Indie 2007.

Termín
Únor 2007.

Letenky
Informace o jejich rezervaci viz diskuzni skupina indie. Nyní už máme všichni letenku zajištěnu. Na letiště pravděpodobně pojedeme auty s Uťou a Rudem.

Víza
Formular naleznete zde.

Očkování
Viz http://www.domuvezdravi.cz/stat.php?ID=123. Doporučuje se hepatitida A+B, břišní tyfus, případně cholera (proti průjmu) a dále vzít si týden před odjezdem první tabletu antimalarik. Dále Stonka poskytla informace o ochraně zdraví v Indii (jídlo, slunce, lékárnička, očkování). Výtisk k dispozici u nás (Pepa a Pavla).
Ceník očkování na Gorkého 6: http://www.zubrno.cz/ceniky/temp/12_ockovani_aids_poradna_zdravi.PDF

Všeobecné informace o Indii
Viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Indie.

Trasa
Připravujeme dle průvodce. Více na plánované schůzce. Také sledujte diskuzní skupinu indie.
Po schůzce je domluveno, že po příletu do Bombay si zde koupíme vlakové jízdenky na pokud možno všechny vlakové přejezdy realizované během pobytu v Indii. Bude to zejména přejezd z Bombay do Margao v Goa (nejlépe Madavi Expres z CST - Viktoriino nádr., odj. 5.15) a dále na závěr z Madras-u do Bombay. Dále se dá předpokládát, že z mezi Margao a Madras-em ještě jednou pojedeme vlakem. Nutno doplánovat.
Určitě chceme strávit nějaký čas v Goa a poté v pohoří Nilgiri.

Průvodce
Nutno koupit (pravděpodobně koupíme z klubových peněz).
Průvodce již máme a plánujeme podle něj cestu.

Mapa
Nutno koupit (pravděpodobně koupíme z klubových peněz). Zde je k dispozici online mapa. Zde je k dispozici jiná online mapa, v tomto případě jen obrázek bez navigace. A zde je ještě jedna mapa, asi nejlepší online mapa.
V průvodci je napsáno, že kvalitní mapy jsou v Indii nedostupné. V průvodci ale jsou jisté mapy uvedeny. Pro naše cesty by mohly být dostačující. Tj. budeme používat mapu v průvodci a další mapu, byť nepřesnou, si koupíme v Indii.

Smlouvání
Příručka k dispozici zde.

Co s sebou
Viz http://indie.jinak.cz/cosebou.php.
Na schůzce byl sepsán seznam věcí, na které by každý neměl zapomenout: Zámek s FAB a 1m řetězem, sůl, iont. nápoje, pokrývka hlavy, slun. brýle s UVF, AC adaptér (zajišťuje Igor pro všechny), hyg. vložka do spacáku/sešité prostěradlo, povlečení na polštář, moskitiéra, teplé staré ponožky do chrámů, toal. pap. a kapesníky, nůž, šití, šňůra na prádlo a kolíčky, mýdlo, mobil pro int. komunikaci v Indii, spirála na převař. vody, případně přípravek na desinfekci vody, náhradní tkaničky, skládací deštník, průvodce.
Možná si sebou vezměte potravinovou fólii, kterou lze omotat batoh během transportů (např. v letadle).


Rady
Viz http://indie.jinak.cz/covindii.php

Slovník
Viz http://indie.jinak.cz/slovnik.php

Odkazy
Viz http://indie.jinak.cz/odkazy.php, http://www.ecesty.cz/zeme/indie.htm.

Deník Dušana a Alexandry
Viz http://indie.jinak.cz/denik.html, popisují 3měsíční cestu Bombaj, Goa, Karnátaka, Tamilnádu, Urísa (Orissa), Bihár, Uttarančál, Himáčal Pradé, Harijana, Radžasthán.

Fotky Dušana a Alexandry
Místa, Věra a Květa, fauna, flora, lide, Dušan a Alexandra.

Zápisky a fotky z našeho putování
Zápisky zde.
Fotky zde.