Novinky
Diskuze
Galerie
Kalendář
Bazar
Uživatelé
Nápověda
Dnes je
Vyhledání spojení:
Vlak Bus Vlak+Bus
MHD Brno
MHD Brno lodě
Hledání v mapě:
Svět  ČR  Brno
Poslat SMS:
Vodafone Telefónica O2 T-Mobile
Zpravodajství:
Svět  ČR  Brno
Jiné:
Počasí TV program Slovník
Čas ICQ go
Locations of visitors to this page

Archive for the ‘Nezařazené’ Category

Oprášení webu

Úterý, Leden 20th, 2015

Provedli jsme lehké oprášení webu, aby aplikace WordPress a ManGal (galerie) jely i po upgrade na php5.4. Nutno však podotknout, že web frajerx.com je už opravdu stařík (vznik se datuje do roku 2004) a zasloužil by si větší zásahy (na které nemáme čas :). Snad vám všem i tak ještě nejakou dobu web bude sloužit.

Chat

Pondělí, Říjen 21st, 2013

Implementovali jsme do diskuzního fóra Board možnost soukromého chatu mezi 2ma osobami. V Board stačí kliknout na nové tlačítko Chat.

Fakticky jak už jsme avizovali práce na webu frajerx.com ustaly, tato úprava však byla tak snadná a rychlá, že jsme neodolali a provedli ji. Snad se vám všem, kdo tento web ještě používáte, bude hodit.

Jak na nahrávání fotek do galerie

Sobota, Listopad 12th, 2011

Zjistili jsme, že uživatelé mají často problém s nahráváním fotek do galerie. Přiznáváme, že na galerii je ještě co zlepšovat, prozatím zveřejňujeme alespoň návod, jak fotky do galerie úspěšně přidat.

  1. Stáhněte si tzv. java runtime, např. z adresy
    http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/ostatni/java-2-runtime-environment/
  2. Poté klikněte v horním menu FrajerX na odkaz Galerie
  3. V menu galerie klikněte na odkaz Založit nové album, případně na velké tlačítko Založit nové album. Pozor, je třeba mít povolená vyskakovací okna.
  4. V nově otevřeném okně po přihlášení vyplňte název alba. Pozor - ponechte na začátku Vaše přihlašovací jméno a pomlčku (tj. album se bude jmenovat např. “franta-album1″. Po stisku Ok se v galerii zobrazí nové prázdné album.
  5. Klikněte v albu na odkaz Přidat fotky.
  6. Otevře se nové okno.V něm se přepněte kliknutím na odkaz “> Přepnout na rozšířené nahrávání” do režimu, který Vám umožní fotky snadno dávkově nahrát, a případně i otočit.
  7. A to je vše.

Palestinec o situaci v Gaze

Pondělí, Prosinec 29th, 2008
Převzato z idnes.cz.
Bývalý student ekonomie z Prahy, nyní nezaměstnaný Palestinec Imád al-Bitar, popsal MF DNES v telefonickém rozhovoru, co zažívá. Včera v Gaze pochoval kamaráda. Odpověděl také na otázky čtenářů iDNES.cz.
Palestinec z města Gaza oplakává člena bezpečnostn�ch složek, který zemřel při izraelském raketovém útoku. (ilustračn� foto)foto: ČTKPalestinec z města Gaza oplakává člena bezpečnostních složek, který zemřel při izraelském raketovém útoku. (ilustrační foto)

Jak prožíváte útoky? Co vaše rodina? Spíte v noci?
Tak to ne. Ne, nespíme, nejde to. Bydlíme na východě Gazy. Prý tady má Izrael brzy zaútočit, prý už dnes v noci. Z helikoptér útočí na vládní budovy, ale půjdou prý dům od domu, chtějí zničit Hamas.

Co budete dělat?
Co máme dělat? Dneska mi zabili kamaráda, jsem z toho vedle, úplně na nervy. Nikde není bezpečno. Šel jen po ulici a chytl to z helikoptéry. Útočí na vládní budovy, ale dostali i jeho. Prostě si jen jdete koupit cigarety a je po vás.

zeptejte se Imáda al-Bitara

Imád al-Bitar je nyní v Gaze. V pásmu nyní nefunguje elektřina, a tak čtenářům iDNES.cz odpovídá po telefonu. Odpovědi vám zprostředkujeme co nejdříve zde.

Můžete ho pohřbít?
Už jsme ho pohřbili. To se musí rychle, v nemocničních márnicích není místo, víte, v těch mrazicích boxech. Když jsem přicházel do nemocnice, ti mrtví byli na ulici, nemají je kam dávat. Hrozné, hrozné.

Odejdete někam?
Nemáme kam. Vlastně tady není něco jako bezpečné místo, není kam se schovat.

Zůstáváte doma?
Ani ne. Chodím za přáteli, doma většinu času nefunguje elektřina, to by bylo na delší vyprávění. Když nemáte elektřinu, nemáte vodu, a tak.

Nebojíte se jít ven?
Chodím raději jen přes den. Po osmé večer není na ulici nikdo.

Co vaši rodiče?
Jsou v pořádku, i když neradi vidí, když jdu ven.

Jsou pořád doma?
Ano. Není kam jít. Dnes například zaútočili na policejní stanici naproti obchodu mého bratra, který zčásti zničili. Prostě není tu jediné bezpečné místo. Sklepy nemáme jako v jiných zemích. A když tady zaútočí na něčí auto nebo dům, zničí i vše kolem. V Gaze žije na malém prostoru strašně moc lidí.

Máte doma nějaký kryt?
Včera jsme se snažili něco takového najít. Ale asi ne. Možná pod schody, nevím. A je to malý prostor, dá se tam vydržet hodinu, dvě.

Byl jste venku i dnes?
Byl. Všechny obchody jsou zavřené a lidi jsou zoufalí. Bojí se. Právě nám nad hlavami létají letouny F-16.